Položky aukce autora: Různí autoři

zcela výjimečný soubor 60 sign. grafických listů A4 s předmluvou dr. Františka Dvořáka (podp. s datací za textem) k šedesátinám R. Klinkovského; obs. především J. Anderle (lit), Fr. Gross (s.j.), D. Chatrný (bar. lin.), O. Janeček (lin.), J. John (s.j.), J. Liesler (bar. lept), K. Lhoták (s.j.), E. Ovčáček (bar. lept), K. Pacovská (bar. lept), B. Reynek (s.j.), Z. Seydl (lit.), Z. Sklenář (bar. lit.), P. Sukdolák (akvat.); dále obs.: grafické listy od: D. Berková, Fr. Bělohlávek, Fr. Bič, Fr. Burant, O. Čechová, B. Dvořáková-Kremláčková, J. Grmela, A. Grmelová, J. Hadlač, J. Halla, J. Holler, J. Hořánek, M. Houra, B. Housa, J. Janíček, L. Jiřincová, J. Kaiser, L. Kašpar, M. Klimovičová, B. Knobloch, E. Kotrba, P. Kryštof, J. Lukavský, A. Matasová, Fr. Mentlík, Z. Mézl, R. Michal, K. Müller, Fr. Nikl, K. Oberthor, J. Pešicová, Fr. Peterka, V. Polášek, P. Rolčík, J. Severová, V. Sivko, V. Suchánek, K. Svolinský, N. Synecká, J. Šerých, J. Šváb, J. Švengsbír, E. Tomanová, J. Uiberlay, V. Vaculka, Vl. Komárek a E. Weidlich; lepty, suché jehly a akvatinty vytiskli P. Dřímal, M. Dřímal a B. Knobloch, litografie tiskli J. Fremut, J. Kraml a E. Weidlich a dřevoryty a linoryty M. Houra, Ruda Svěch a Josef Zela; vyd. Klub přátel umění v Gottwaldově, 1974, ex. 2/60, typ. upr. M. Severin; k albu volných listů v karton. deskách přiložen dopis z 5.12. 1974 paní Klinkovské o zařazení listu Vl. Komárka namísto K. Vysušila, který grafický list nedodal; obs. též tištěný seznam grafických listů s údaji o technice a rozměru; každý grafický list vzadu očíslován (1-60), velmi dobrý stav!

unikátní doklad k dějinám informelu u nás: obs. 8 originálních sign. grafik: Eduard Ovčáček 23/50, Jozef Jankovič, Jiří Valenta 28/50, Jaroslav Kočiš 9, Dagmar Kočišová 1/1, Marián Čunderlík 24/50, Pavel Maňka 6/30 a Miloš Urbásek; soubor z neoficiálního setkání v roce 1961 v ateliéru J. Jankoviče v Bratislavě a v roce 1962 v ateliéru A. Rudavského v Podunajských Biskupicích, jako PF 1963, náklad: 50 ex., vše cca 20 x 20 cm, v karton. pouzdru s abstraktním potiskem na přední desce, velmi dobrý stav; lit: heslo "Konfrontace", Nešlehová, Mahulena: Poselství jiného výrazu - pojetí informelu v českém umění 50. a první poloviny 60. let

páté číslo měsíčníku nové architektury z ročníku 1936-37, texty J. Träger, E.F. Burian, M. Kouřil aj., obs. velké mn. čb. vyobr. a také dobových rekalm, vyd. Klub Architektů, Praha, 1936/7, pův. brož, paginace 69-92, flíčky při okrajích a na povrchu, jinak velmi dobrý stav

obs. 4x sign. litografii A.J. Alex, Gejza Angyal, Willi Nowak, V. Silovský, 1x nesign. litografii M. Švabinský, 2x sign. dřevoryt P. Dillinger a Karel Vik (bar.), 2x sign. lept Heinrich Hönich, A. Majer, a 1x sign. suchou jehlu A. Moravec, vyd. Státní nakladatelství, Praha, 1932, nekompletní soubor, chybí grafický list C. Boudy, A. Naumana, V. Strettiho a T.F. Šimona, usp. V.V. Štech, upr. J. Benda, celkem 400 výtisků,

obs. č. 1, 2, 4, 5-12 (č. 3 chybí), vyd. Jan Kuchař a Jan Rösner, Radvanice u Moravské Ostravy, 1929, ob. A.J: Volejníček, lehce opotřebené okraje, zažloutlý papír, dobrý stav

redakce: Karel Smrž, souvazba 10 čísel, č. 1 (říjen 1928) až č. 10 (prosinec 1929), pův. přední i zadní části obálek všech čísel vevázány vzadu, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, dobová clpl. převazba, lehce otřepené okraje desek, jinak dobrý stav

kultovní česká surrealistická revue s podtitulem "Surrealismus, psychoanalysa, strukturalismus", 1. číslo z června 1969 (sest. V. Effenberger), druhé a další pak z roku 1990 a dále (č. 22 z r. 1998), v časopise publikují např. J. Švankmajer, E. Švankmajerová, M. Stejskal, Fr. Dryje, A. Marenčin aj., vyd. ČS spisovatel (č. 1) a Lidové noviny a poté Sdružení Analogonu, Praha, u prvního čísla mírně rozvolněná vazba, jinak dobrý stav všech svazků

18.3. "Revolte in Warschau und Prag", 13.5. "Prag - Der neue Kommunismus", 22.7. "Sowjet-Schatten über Prag", 26.8. "Tschechische Tragödie" a 2.9. "Tschechische Tragödie - zweiter Akt", lehce opotřebené okraje, dobrý stav

konvolut čísel 14-33 (4.4. - 13.8. 1968), č. 35 (27.8.1968), č. 37-52 (10.9. - 27.12 1968), č. 1-10 (1.1. 1969 - 4.3. 1969) a mimořádné protiokupační číslo ("Druhé zvláštní vydání" ve větším formátu z 27. srpna 1968, celostr. bar. kresby a karikatury např. A. Born, S. Holý, O. Jelínek, V. Jiránek, P. Kantorek, Neprakta, V. Reichmann, V. Renčín, I. Steiger, K. Trinkewitz aj., jen trochu opotřebené a zažloutlé okraje, jinak velmi dobrý a pěkný stav všech listů

konvolut 3 čísel: č. 8 (1989), 47 a 48 (1990), vyd. Nezávislé tiskové středisko, zažloutlý papír, dobrý stav

č. 20-21 a č. 22-24/1992, vyd. Československé anarchistické sdružení, Praha, 1992, obs. např. rozhovory s Egonem Bondym nebo členkou RAF aj., zažloutlý papír, dobrý stav

zvláštní vydání z 26.7.1968 s poselstvím občanů předsednictvu ÚV KSČ a se seznamem signatářů (dvojlist), + 23.8.1968 (protiokupační vydání po obsazení redakce); trochu potrhané okraje a papíř v přehybu, zažloutlý papír

příloha bulletinu Jazz, neperiodický tisk pro blues, tradiční jazz a swing, odp. red. Karel Srp, upr. Joska Skalník, novinový formát, 56s., lehce zohýbané okraje, zažloutlý papír, dobrý stav

"Reportéři Rudého práva o nedávných událostech", novinový formát s množstvím čb. fotografiích z Prahy a tendenčními texty o zásahu při prvním výročí srpnových událostí, včetně desítek portrétů zadržených, 32s., vyd. Rudé právo k 31.8.1969, + přiložen strojopis s provoláním dělníků a studentů k 21.8.1969 (vydání pokynů pro "Den hanby", uzavřené zvoláním "Hanba Quislingům v čele s Husáekm!"); dobrý stav, zažloutlý papír

první čísla nových polistopadových periodik, obs.: Telegraf, nulté číslo 21.12.1991; Prostor, 1.4.1992 + poslední číslo 12.12.1992; Nei Report, číslo 0, 16.8.1990; Expres, 15.1.1990; Blesk, 13.4.1992; Fórum OF, 31.1.1990; Moravské noviny, 4.1.1990 (vyd. Atlantis, brno); Národní listy, 26.3.1992; Právo lidu, 4.1.1990; Filmové a televizní noviny, 22.10.1992; Story, 28.4.1994; Škrt, leden 1990; dobrý stav

2 výtisky (a+b) se zkráceným záznamem večera otázek a odpovědí ve Slovanském domě 13.3. a v PKOJF 20.3.1968, vyst. např. J. Smrkovský, J. Procházka, P. Kohout, J. Kroha, O. Šik, G. Husák, K. Kosík, aj., trochu opotřebené okraje, zažloutlý papír

1x číslo oficiálního tisku Mladé fronty, Rudého práva, Svobodného slova a Obrany lidu ze dnů po 17. listopadu, který předstíral, že nic významného neudálo, dobrý stav, zažloutlý papír

Rudé právo s titulní stranou "Gorbačov svržen" z 20. srpna 1991, dobrý stav, zažloutlý papír

3x Rudé právo, 12.11.82 - úmrtí Brežněva, 11.2.1984 - úmrtí Andropova a 12.3.1985 úmrtí Černěnka s informací o zvolení M. Gorbačova na tit. straně), dobrý stav, zažloutlý papír

obs. 1) Ladislav Klíma: Dios, Praha, 1990, sv. 130, volné archy v ob., 70s.; 2) Ladislav Klíma: Sus triumfans, Praha, 1991, sv. 154, sešit, 30s.; 3) Ivo Pondělíček: Od Flauberta k bovarismu, Praha, 1991, sv. 166, ex. 66/250, sešit v pův. ob., 27s.; 4) T.R. Field: Morodochium, vyd. Společnost Bohumila Hrabala, Praha, 1989, sešit, 26s.; velmi dobrý stav všech knih

1 2 > »

dvojlist s texem Z. Lorence (podpis), přiložen graf. list J. Chaloupka "Pocta Bohumlu Hrabalovi" (sign., 46/100), vyd. Galerie Vltavín, Praha, 1997, velmi dobrý stav

podp. na tit. listě J. Kolář, vyd. Revue K, Alfortville, 1988, pův. brož, text francouzsky, dobrý stav

prolog a texty k listům z díla "Coloured etchings by Vojtěch Preissig" naps. Karel Domorázek-Mráz, vyd. a usp. F. Topič, Praha, 1907, tisk E. Grégr, nestr., velmi dobře zachováno!

Allen Lane, 2006

Stran: 774

2001, Ikar

2001-2002

Stav: zažloutlé ořízky a okraje listů, jinak velmi dobrý a krásný stav všech svazků

1946, Jaroslav Podroužek

Stav: obálka zašlá a otrhaná; zachovalý stav knihy