Vyvolávací cena: 300,- Více zde aukce

Marcel Jouhandeau: Astaroth aneb Noční návštěvník

Auce se bude konat 21. listopadu 2024 od 17.00 v Aukční síni Vltavín, Masarykovo nábř. 36, Praha 1.

Autor: František Igor Vik 1895 - 1957

4x litografie a úprava Fr. Vik, vyd. Jan. V. Pojer, Brno, 1930, v edici Atlantis, sv. 7., ex. 56/150 na tuzemském japanu, přel. B. Reynek, tiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně, pův. brož, 67s., mírně se odlepující hřbet, jinak velmi dobrý stav

dvojlist s texem Z. Lorence (podpis), přiložen graf. list J. Chaloupka "Pocta Bohumlu Hrabalovi" (sign., 46/100), vyd. Galerie Vltavín, Praha, 1997, velmi dobrý stav

sign. lept ve frontispisu J. Dajč, vyd. Josef Dolívka, Kostelec na Hané, 2004, jako 36. sv. ed. Réva, volné listy v pův. ob., ex. 17/50, velmi dobrý stav

bar., 30 x 17cm, s textem v angličtině, uvedeno "Printed in Czechoslovakia", nedat., velmi dobrý stav

1963, Naše vojsko

Stav: Lehce ušpiněné desky, dobrý stav

1972, New English Library

1996, MoraviaPress

83 čb. litofotografií podle původních negativů ze sbírky M. Khola a 1 pův. čb. fotografie M. Khola, vyd. v roce stého výročí narození a dvacátého výročí úmrtí J. Sudka; vyd. MoraviaPress, Břeclav, 1996, ex. 97/300 s podpisy autorů knihy: Jaroslav Boček (text), Pavel Jedlička (úprava) a Miroslav Khol (fotografie); publikace byla oceněna v soutěži nejkrásnější česká kniha za rok 1996 a také vyhlášená nejlepší fotografickou knihou roku 1996/97, měkká brož, velmi dobrý stav knihy, původní plátěné ochranné pouzdro mírně ušpiněno